Ektiren Mobil Vinç ve Forklift Kiralama Hizmetleri

Vinçlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

  • AnaSayfa
  • /
  • Vinçlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Vinçlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Vinçlerin bakımı nasıl yapılır? Vinç bakımı 3 aylık periyotlar ile sene de 4 defa olmak üzere düzenli yapılmalıdır. Bakım yapıldığı esnasında düzenli bir şekilde bakım kitapçığı doldurulur ve rapor düzenlenir. Bakım iki farklı aşamada gerçekleştirilir. İlk aşamada vinç modelinin tüm mekanik aksamlarının bakımı uygulanır. İkinci aşamada ise elektrik aksam bakımı yapılmalıdır. Vinç bakımı eğitim almış ve bu alanda uzman olan tecrübeli teknik personel tarafından uygulanır. Tüm yağlama ve temizlenme işlemi yapılmalıdır. Yağlanmayan makine de aşınma problemleri meydana gelir. Kaldırılan yükler nedeni ile kopmalar ve parça düşmeleri gibi can kaybına neden olabilecek sorunlar ortaya çıkar.

Vinçlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Vinç Periyodik Bakım Çeşitleri Nasıldır?

Vinç bakımı 4 farklı çeşitten oluşur. Koruyucu ve planlı bakım, arıza bakımı, parça değişimi ve dinamik bakımdır. Koruyucu bakım 3 aylık periyotlar ile düzenlenen vinçlerin donanım ve elemanlarının çalışmasını sürdürmek amacı ile uygulanır. Herhangi bir arıza yaşanması durumunda ek bakım uygulanır. Vinç arıza tespiti yapılır ve arıza hemen giderilir.

Değiştirme bakımı ise vinç modelinin aksamlarından ve parçalarından herhangi birinin değiştirildiği işlemdir. Uzun süreli çalışmaları durumunda parça değişimi gereklidir. Aksi halde iş sırasında bozulma ve durma gibi aksaklıklar meydana gelebilir. Dinamik vinç bakımı çeşidinde vinç çalışması uzaktan bilgisayar desteği ile incelenir. Uzun süreli takip söz konusudur. Var olan ve oluşabilecek sorunlar değerlendirilir.

Vinç Bakımı Kim Tarafından Yapılır?

Vinç bakımı kiralama hizmetin veren firma tarafından uygulanmalıdır. Firmamız tüm vinç modellerinin bakımlarını düzenli aralıklar ile gerçekleştirir. Kiralama hizmeti verirken sözleşmenin içeriğine vinç bakım raporlarını ekler. Müşterilerimizin güvenli, avantajlı ve sorunsuz hizmet alması her zaman önceliğimizdir. Vinç modellerimizin bakımları hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu teknik ekibimize danışabilirsiniz.

Vinç bakım maliyetlerinin tamamı firmamız tarafından karşılanır. Yeni kurulan ve kar amacı olan şirketler bakım giderlerini müşterilerine yansıtır. Ancak bu durum son derece yanlıştır. Vinç modellerimiz ve kiralama hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamıza gelerek görüşme sağlayabilirsiniz. Yoğun çalışma hayatı nedeni ile zamanı olmayan müşterilerimiz de iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir.

Vinç Kiralamaya İhtiyacınız mı var?