Ektiren Mobil Vinç ve Forklift Kiralama Hizmetleri

Niğde Forklift Kiralama

Niğde Forklift Kiralama

Niğde Forklift Kiralama Ektiren Vinç olarak kiralık forklift ve manlift kiralama hizmetleri vermekteyiz. Forklift, ağır yükleri çatalları sayesinde bir yerden bir yere taşıma veya kaldırma işini yapan iş makineleridir. Daha çok paletlerin üstüne yerleştirilmiş malzemeleri taşımada kullanılmaktadır. Malzemeleri tek tek taşımak çok zaman alacağı için palete yerleştirip forkliftle taşımak çok daha hızlı ve kolay olmaktadır. İstiflemek amacıyla da forkliftler kullanılmaktadır. Forkliftler elle hareket ettirilen küçük makineler olabildiği gibi yüksek kapasiteli büyük makineler de olabilmektedir. Forkliftlerin yük taşıma kapasitesi ortalama 1 tonla 90 ton arasıdır. Model ve büyüklüğe göre bu rakam değişmektedir. İşinize en uygun forklifti bulmak için bizimle iletişime geçip forklift kiralama hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Manlift kiralama hizmeti almak için firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Niğde Forklift Kiralama

Niğde Forklift Kiralama

Niğde Forklift Kiralama

Forklift Operatörünün Görevleri Nelerdir?

Forklift kullanımı uzmanlık gerektiren bir iştir. Her önüne gelen forklift kullanamaz. Böyle bir durumda sonucu ölümcül kazalara sebebiyet verebilir. Ağır tonajlar taşıtabilen bir makine söz konusu olduğu için dikkat edilmesi gereklidir. Adana forklift kiralama hizmeti veren Ektiren Vinç bölgenin tamamına da hizmet vermektedir. Forkliftler genellikle, depolarda stoklama ve istifleme alanında kullanılmaktadır. Bu yüzden forklift operatörünün kullanması daha doğru olacaktır. Bu bölümde forklift operatörünün görevlerini inceleyeceğiz:

 • Forklift makinesinin bakım ve kontrollerini zamanında yapması gerekir.
 • Her yükleme öncesi makineyi kontrol ederek işe başlaması gerekir.
 • Makinenin mekanik aksamlarını zamanında yağlayıp, temizliğini düzenli yapmalıdır.
 • Yükleri taşımak, istiflemek, boşaltmak da operatör tarafından yapılır.

Forklift operatörünün yukarıda sayılan maddeleri zamanında yapması çok önemlidir. En ufak bir aksama büyük problemlere sebep olabilir.

Forklift Kiralama Ne Kadardır?

Ektiren Vinç olarak genel kapsamda forklift kiralama forkliftin çeşidine, modeline, kiralanacak gün sayısına göre değişmektedir. Fiyat bilgisi için saha araştırması yapılabilir. Fiyat araştırması yapılırken firmanın güvenilirliği, yeterliliği önem arz eder. Kaliteli bir hizmet için her şeyi araştırmak gereklidir. Yoksa sonucu size pahalıya mal olabilir. Forkliftler firmamızdan günlük, haftalık, saatlik gibi farklı zaman dilimleri için kiralama yapabilirsiniz. Size her konuda yardımcı olacak profesyonel ekip arkadaşlarımız vardır.

Forklift Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatın her alanında farklı forklift çeşitleri vardır. İhtiyaca uygun forklift seçimi yapılmalıdır. Böylece işi kolayca bitirebilirsiniz. Forkliftler genellikle istif, taşıma gibi işlerde kullanılmaktadır. Bu anlamda forklift kiralama yanı sıra, çeşitlerini aşağıdaki gibi inceleyeceğiz:

Güç kaynağına göre;

 • Elektrikli forkliftler
 • Dizel forkliftler
 • Akülü forkliftler
 • LPG’li forkliftler

Hareket sistemlerine göre;

 • Debriyajlı forkliftler
 • Elektrik motorlu forkliftler
 • Tork konverterli forkliftler

Tasarımlarına göre;

 • Üç tekerlekli forkliftler
 • Trans paletler
 • Dengeli forkliftler

Forkliftler kullanım alanları, zemin özelliklerine göre farklı türler kullanılmaktadır. Örneğin engebeli alanlarda kullanılan forkliftler düz zemindekilere göre daha farklı özelliklere sahip olmaktadır. Ayrıca, forklift kiralama işlemi yapmadan önce mutlaka firmaya hangi alanda kullanılacağı tam olarak anlatılmalıdır.

Forklift En Çok Hangi Alanlarda Kullanılır?

Forkliftler genel çizgilerle bakıldığında yük taşıma makinesi olsalar da kendi içinde kullanım alanına göre kolaylık sağlayan türleri vardır. Genellikle endüstriyel alanda sık kullanılmaktadır. Eşyaların tırdan paletle indirilmesi, depoya taşınması, depoda istiflenmesi ve depodan boşaltılması gibi aşamaların hepsinde aktif olarak kullanılır. Firma sahibine madden büyük katkılar sağlar. Örneğin bir makinenin yaptığı işi 10 kişi tüm gün yaparken 1 makine 2 saat içinde bitirmektedir. Hem de daha güvenli ve düzgün bir şekilde, yani profesyonelce yapılmış olur.

Ayrıca forkliftler hem kapalı hem de açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kapsamda; forklift kiralama hizmetimiz sayesinde işverenleri büyük sıkıntılardan kurtarıyoruz. Zamandan da tasarruf sağlayıp işin stresini en aza indirgiyoruz. Siz de işinizi hızlı bir şekilde uzman kişiler tarafından güvenle yaptırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçip forklift kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sizin zamanınız bizim için değerli.

Niğde Forklift Kiralama

Vinç Kiralamaya İhtiyacınız mı var?